Login to your account

Username
Password
MOD_LOGIN_REMEMBER_ME

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email

Diablo

 

Zespół taneczny Diablo powstał z inicjatywy dwóch wówczas czternastoletnich dziewczyn. Zespół zaistniał w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie 5 listopada 2004 roku. Opiekunem grupy została mgr Justyna Brysz. Ruchem scenicznym, układami tanecznymi i choreografią zajmowały się założycielki grupy, mianowicie: Katarzyna Halszka i Anna Buban. Od września 2009 roku instruktorem formacji jest Katarzyna Halszka. 
 Zespół powstał w celu zrzeszenia młodzieży interesującej się tańcem. Głównym z założeń zespołu było także propagowanie ruchu scenicznego czy też wrażliwości na dziedziny sztuki, którymi są taniec i teatr. Początkowo grupa ćwiczyła proste układy taneczne, którymi uświetniała lokalne imprezy takie jak Dni Pszowa, Dni Promocji Zdrowia czy też festyny rodzinne. W 2006 roku zespół postanowił spróbować po raz pierwszy, swoich sił na Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Czerwionce Leszczynach, gdzie ku ogromnemu zdziwieniu wywalczył 1 miejsce. W ten sposób grupa zaczęła intensywnie ćwiczyć, a ciężkie treningi owocowały nagrodami na coraz poważniejszych zawodach
i konkursach tanecznych. Tak więc dziś grupa Diablo jest laureatem powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich turniejów, festiwalów i konkursów tanecznych. 
Do grupy należą dziewczęta w wieku od 12 do 15 lat. Formacja Diablo specjalizuje się
w kategorii tanecznej disco-dance.

 

Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.