Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

FESTIWAL TAŃCA PSZÓW 2023

WYNIKI PODSUMOWANIE XIV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TAŃCA PSZÓW – 2023

13 maja 2023 r. odbył się XIV Ogólnopolski Festiwal Tańca Pszów 2023 pod patronatem Burmistrza Miasta Pszów. Podczas turnieju, którego organizatorembył Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie swoje umiejętności prezentowali tancerze z całej Polski, a widzowie mogli podziwiać ciekawe choreografie, stroje oraz scenografie.
Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 1620 tancerzy z całej Polski. Swój udział w festiwalu zgłosiły 124 grupy taneczne – formacje i mini formacje z miejscowości, takich jak: Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Krosno, Knurów, Lubomia, Opole, Pszów, Radlin, Ruda Śl., Rybnik, Strumień, Suszec, Syrynia, Trzebinia, Tychy, Tworków, Wodzisław Śląski, Żory czy Żywiec. 
Uczestnicy z podziałem na formacje i mini formacje zmierzyli się w 6 kategoriach tanecznych: Art, Show dance, Inne formy tańca, Zespoły integracyjne, Street dance oraz Zespoły 30+. 
Jury oceniało zespoły w 4 kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-11 lat, 12-15 lat i 16+.
Tancerzy oceniało profesjonalne jury w składzie: Klaudia Czapka, Paweł Tyszkiewicz oraz Katarzyna Nowak
Uczestników festiwalu dopingowała licznie zgromadzona publiczność – rodziny, przyjaciele oraz miłośnicy tańca. Dzięki festiwalowi mogliśmy po raz kolejny przekonać się jak wielu młodych ludzi pasjonuje się tańcem. Instruktorom i choreografom składamy gorące podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych. 
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już dziś zapraszamy na przyszłoroczny festiwal. 

WYNIKI FESTIWALU DO POBRANIA TUTAJ:

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

WAŻNE INFORMACJE!

Szanowni Uczestnicy,

Raz jeszcze umieszczamy harmonogram XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Pszów 2023.
Do pobrania tutaj:

Poniżej kilka ważnych informacji:

1) Przypominamy o przyjeździe na wyznaczoną godzinę nie wcześniej niż 30 min przed występem.

2) Ze względu na ograniczoną ilość szatni wszystkie zespoły z danej kategorii prosimy o ich opuszczenie zaraz po występnie.

3) Dla osób trzecich (opiekunów, rodziców etc.) wstęp na widownię jest bezpłatny.

4) Poniżej dodajemy mapkę naszych parkingów, gdzie można pozostawić autokary.

5) W punkcie informacyjnym znajdującym się na parterze, przed wejściem na salę widowiskową, gdzie będzie można:

– dowiedzieć się o lokalizacji przydzielonej szatni,

– odebrać FV lub paragon za akredytację,

– zasięgnąć potrzebne informacje.

6) Każdemu z uczestników przysługuje darmowa woda, która będzie do odbierania w punkcie informacyjnym.

7) Prosimy o zwrócenie uwagi na pozastawianie w szatniach cennych przedmiotów, ponieważ organizator nie ponosi odpowiedzialności.

8) Na sali widowiskowej będzie znajdował się punkt opieki medycznej.

9) Na zewnątrz budynku będą na Was czekać Foodtrucki 🙂

10) Bardzo prosimy wszystkie zespoły o zachowanie czystości w szatniach, ponieważ są one rotacyjne.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW XVI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA PSZÓW 2023


BARDZO WAŻNA INFORMACJA.
Ustalone godziny i występy nie mają możliwości zmian. Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem.
Jeśli wkradły nam się jakieś błędy, literówki w nazwach zespołów, prosimy o zgłoszenie nam tego mailowo do dnia 8 maja 2023 do godziny 16:00
mail: zgloszenia@mokpszow.pl

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SKŁAD JURY:

Przedstawiamy Państwu tegoroczny skład Jury XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca – Pszów 2023:

Przewodnicząca Jury Pani Katarzyna Nowak założyciel Studia Tańca I Ruchu Szok. Związana ze sena taneczną od 21 lat. Specjalizuje się w takich stylach tanecznych jak Show Dance , Street Dance Show, Street Dance ( Hip hop , Locking, House) , Disco dance.
Pani Klaudia Czapka – założycielka zespołu DanceCap wieloletnia tancerka Mistrzostw Polski i Świata a także doświadczony choreograf i trener.
Pan Paweł Tyszkiewicz – aktor, tancerz, choreograf i pedagog.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SKRÓCONY CZA NABORU!!!!

‼️ UWAGA ‼️
Skrócony czas naboru. Ze względu na duże zainteresowanie naszym festiwalem zgłoszenia będą przyjmowane do 28 kwietnia do godziny 16:00

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Po raz XIV w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Tańca, gdzie do Miasta Pszów zjadą się grupy i formacje taneczne z całej Polski.
Festiwal wystartuje 13 maja 2023, uczestników konkursu oceniać będzie wykwalifikowane Jury, które oceni pięć kategorii tanecznych, m.in: street dance, show dance, art, inne formy tańca oraz kategoria 30 + oraz zespoły integracyjne., w pięciu kategoriach wiekowych.
Na każdego z uczestników będzie czekać nagroda za I, II, II miejsce oraz wyróżnienia. Przewidziano również nagrody GRAND PRIX w poszczególnych kategoriach tanecznych.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w naszym festiwalu? To bardzo proste! Po pierwsze należy zaznajomić się z naszym REGULAMINEM FESTIWALU w celu zapoznania się ze wszystkimi szczegółami. Regulamin można pobrać tutaj:

Kolejnym ważnym krokiem, po zapoznaniu się z REGULAMINEM jest poprawne wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA, która jest do pobrania tutaj w wersji PDF lub edytowalnej WORD:
KARTA ZGŁOSZENIA wersja PDF:

KARTA ZGŁOSZENIA wersja edytowalna WORD:

Po wypełnieniu KARTY ZGŁOSZENIA należy dokonać opłaty na podane w REGULAMINIE dane do przelewu. Do ZGŁOSZENIA należy dołączyć podpisane dwa dokumenty: INFORMACJE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH oraz ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH INSTRUKTORA / CHOREOGRAFA, które są do pobrania tutaj:

Poza całą pełną dokumentacją należy poprawnie opisać i załączyć do maila przygotowaną muzykę.
Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA i podpisane wyżej wymienione dokumenty należy zeskanować i wysłać wraz z plikami muzycznymi na adres: zgloszenia@mokpszow.pl, w tytule maila należy wpisać: NAZWĘ ZESPOŁU / XIV OFT Pszów 2023
ZGŁOSZENIA będą przyjmowane w NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do 8 maja 2023 roku do godziny 15:00.
O kolejności przyjmowania zgłoszeń decyduje data nadesłania zgłoszenia.

W razie pytań kontakt z kierownikiem festiwalu Panią Marceliną Majcher będzie możliwy w godzinach od 9:00 – 15:00 pod nr telefonu +48 889 332 600.

NIE UDZIELAMY INFORMACJI ZA POMOCĄ MESSENGERA!


Przewiń na górę