Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

Industriada Pszów

W tym roku Pszów bierze udział w festiwalu INDUSTRIADA 2021- święcie Szlaku Zabytków Techniki. Industriada to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce i drugi w Europie. W tym roku odbywa się po raz jedenasty, a po raz pierwszy w Pszowie. Festiwal ten pozwoli mieszkańcom i turystom zwiedzić zabytkowy budynek byłej kopalni KWK Anna. Organizatorzy zadbają, by w tym dniu każdy mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę kopalni. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji m.in: koncert orkiestry dętej, warsztaty z robotyki i plener malarski dla dzieci, górniczą fotobudkę oraz wystawy i pokazy związane z kopalnią. Zapraszamy wszystkich w sobotę 11 września 2021 w godzinach 12:00 – 18:00 – impreza odbędzie się na terenie byłej kopani „Anna” przy szybie Chrobry 1.

W związku z tym Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie już dziś zaprasza dzieci i młodzież miasta Pszów do udziału w dwóch konkursach plastyczno-technicznych:
– „Kopalnia jak malowana”,
– „Zaskakujące połączenia- zbuduj makietę z byle czego i zostań wizjonerem’.
Prace można składać od 1.07.2021 dnia do 13.08.2021 w sekretariacie MOK Pszów w godzinach 8.00-16.00. Rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród na łączną kwotę 2 500 złotych odbędzie się w dniu festiwalu o godz. 17.30-18.00.

Regulaminy konkursów do pobrania tutaj:
REGULAMIN KONKURSU – „KOPALNIA JAK MALOWANA”

REGULAMIN KONKURSU – „ZASKAKUJĄCE POŁĄCZENIA – ZBUDUJ MAKIETĘ Z BYLE CZEGO I ZOSTAŃ WIZJONEREM”

Przewiń do góry