Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

Taniec Liniowy

TANIEC LINIOWY


Przedstawiamy Państwu grupę przyjaciół (niektórzy mówią o nas „grupa wariatów”) którzy w małym śląskim miasteczku postanowili tańczyć tańce liniowe do muzyki country.

W 2017 roku małżeństwo Stefania i Krzysztof Pawełek założyli w Pszowie Szkołę Tańca Liniowego „Silesian Line Dance” Akademia Aktywności Ruchowej.

W Polsce są tylko cztery szkoły które uczą takiego tańca, jedną z nich jest „Silesian Line Dance” prowadzona przez Stefanię i Krzysztofa Pawełek z Pszowa.

Co to jest taniec liniowy…?

Tańce liniowe (ang. Line Dances) są specyficznym sposobem tańca, w których tańczący poruszają się, stojąc obok siebie w linii. W ten sposób tańczy się więc „solo”, a zarazem w grupie.

Tańce liniowe są niesłychanie różnorodne – od bardzo prostych do skomplikowanych. Mieszczą się w różnych stylach tanecznych – głównie country, poprzez latino (salsa, bachata, samba, cha cha), disco, na tańcach narodowych skończywszy. Są wśród nich zarówno choreografie wolne, jak i dynamiczne i pełne ognia.

Dla kogo  jest jest taniec liniowy …?

Dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności. Dla towarzyskich i nieśmiałych, dla samotnych i grup przyjaciół. Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się w rytm różnorodnej muzyki.

By tańczyć układy liniowe nie trzeba doświadczenia tanecznego ani partnera do tańca i dlatego szczególnie dobrze nadają się one dla singli. Również osoby nieśmiałe, początkowo niepewne własnych możliwości zazwyczaj świetnie się w tej formie odnajdują. Trzeba tylko trochę chęci i można zaczynać!

Czy to trudne…?

Taniec składa się z powtarzanej sekwencji kroków. Stopień trudności choreografii jest zróżnicowany: od naprawdę prostych układów do coraz bardziej skomplikowanych.

Dążymy do tego, by tańczący tańczyli równo i jednocześnie zmieniali kierunek tańca. Tańce staramy się dobrać w ten sposób, by każda osoba w grupie znalazła coś dla siebie – obserwując uczestników wybieram z bogactwa i różnorodności znanych tańców te, które pasują do nastroju grupy.

W naszych spotkaniach nie chodzi o bezbłędne opanowanie kroków i figur, ale o to, by poruszać się w rytm muzyki, by poczuć zarówno własne emocje, jak i energię pozostałych tańczących, by zapomnieć na chwilę o problemach codzienności i cieszyć się muzyką, ruchem i życzliwym towarzystwem.

Na pokaz tańców liniowych zaprasza „Silesian Line Dance” Szkoła Tańca Liniowego z Pszowa.  

REKRUTACJA:

Odbywa się poprzez indywidualny kontakt z instruktorem prowadzącym zajęcia.

ZAJĘCIA:

WTOREK:
18:00 – 19:30

PIĄTEK:
18:00 – 19:30

KONTAKT:

TELEFONICZNY: + 48 504 239 494

INSTRUKTOR:

Krzysztof Pawełek

Po więcej informacji zapraszamy na nasz Fanpage:

Akademia Aktywności Ruchowej

Przewiń na górę