KONCERT BERNADETA KOWALSKA I PRZYJACIELE

Serdecznie Zapraszamy 22 kwietnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie na koncert pt. „Kochać wiosną, to nie grzech” w wykonaniu Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół.

Start koncertu: 17:00

Bilety do nabycia w kasie MOK (II – piętro) lub poprzez witrynę kupbilecik.pl

Cena:
40 zł / PARTER – miejsca siedzące nienumerowane
50 zł / BALKON – miejsca siedzące numerowane

Do zobaczenia!

BERNADETA KOWALSKA I PRZYJACIELE

Zespół powstał w 2007 roku. Grupę tworzą Bernadeta Kowalska – liderka i wokalistka, Mirosław Naturalny – saksofonista, Estera Josz – klawiszowiec, Karol Gembczyk – wokalista, Adam Polakowski – Wokalista.
Zespół wydał dotychczas kilkanaście płyt CD, nagrał wiele teledysków. Chętnie podejmuje współpracę z innymi artystami, którzy pojawiają się zarówno w różnych nagraniach zespołu, jak też są częstymi gośćmi ich koncertów.
Wśród najbardziej znanych przebojów nagranych przez zespół wraz z innymi artystami można zaliczyć: „Tylko z Tobą” (z Jackiem Silskim)
czy „Ta najważniejsza chwila” (z Mariuszem Kalagą) oraz wiele innych.

W większości utworów wykonywanych przez zespół solistką jest Bernadeta Kowalska, niemniej w dorobku Zespołu można znaleźć też piosenki wykonywane przez Roberta Kowalskiego (np. piosenka Grzeszny plan), czy Jerzego Macołę.
Oprócz standardowych koncertów dla widowni w każdym wieku, zespół realizuje też w okresie świątecznym rozbudowane programy dla dzieci. Piosenki zespołu zdobyły ogromną popularność w śląskich rozgłośniach radiowych, jak też telewizji TVS, czy telewizjach regionalnych. Liczne utwory zespołu to niemal obowiązkowy punkt regionalnych koncertów życzeń.

Piosenka Piękne kwiaty, dobre słowa zyskała tytuł Teledysku Roku 2018 Listy Śląskich Szlagierów, a Bernadeta Kowalska i Przyjaciele zyskała tytuł Wykonawcy Roku Listy Śląskich Szlagierów, a w 2021 roku została wyróżniona tytułem Szlagierowy Tuz.
Wśród największych przebojów zespołu wymienić: Pięćdziesiąt latek, Nasze róże, We dwoje, Swoje serce Ci dam, Ty się o mnie świecie nie martw, Piękne kwiaty, dobre słowa, Dziś do tańca, To był bal, Będę dzisiaj tylko Twoja, Pokochałam, W życiu jak w piosence, Steven Jive.

KONCERT BERNADETA KOWALSKA I PRZYJACIELE